O mnie

Interesuje Cię fotograf kobiecy w Krakowie?
Super – jesteś na właściwej stronie 😉

Dzisiejszy świat zawsze się gdzieś spieszy. Dlatego postanowiłem zaprezentować się Wam w kilku krótkich równoważnikach zdań zawierających najważniejsze informacje. Ale jeśli jesteś ciekawa i chcesz dowiedzieć się nieco więcej to pod spodem znajdziesz bardziej rozbudowaną informację ;-))

  • Nazywam się Paweł Wodnicki i jestem fotografem
  • fotografuję od lat 90-tych – zaczynałem od reportażu a z czasem poza reporterką zająłem się także portretem, fotografią reklamową, aktem artystycznym i cosplayem
  • jestem laureatem wielu międzynarodowych konkursów i salonów fotografii – głównie w dziedzinie portretu i aktu artystycznego – więcej tutaj
  • moje zdjęcia ukazują się regularnie w prasie i magazynach (m.in. „Elle”, „Pani”, „Grazia”) – tutaj znajdziesz listę okładek i publikacji
  • trzy kluczowe słowa w moim rozumieniu fotografii to LUDZIE (uwielbiam poznawać ludzi i pracować z nimi a ich satysfakcja po sesji zawsze jest dla mnie na pierwszym miejscu), ATMOSFERA (od pierwszych dni mojej kariery stawiam na kulturę, profesjonalizm, dyskrecję i zapewnienie komfortu pracy każdej pozującej osobie – nieważne czy jest to znana gwiazda, uznana modelka czy amatorka na pierwszej sesji) i EFEKTYWNOŚĆ (pracuję szybko i sprawnie co nie znaczy na chybcika – moje doświadczenie pozwala mi na osiągnięcie znakomitego efektu szybciej ale z zachowanie dbałości o jakość)
  • dzięki doświadczeniu i podejściu do pracy od lat pracuję z czołowymi gwiazdami. Przed moim obiektywem zagościły m.in: Karolina Gorczyca, Marieta Żukowska, Joanna Koroniewska, Izabela Scorupco, Aldona Jankowska, Justyna Kowalczyk, Maja Hirsch, Michalina Łabacz, Magdalena Turczeniewicz, Dorota Segda, Sandra Herbich, Dorota Chotecka, Ewa Bułhak, Katarzyna Glinka, Justyna Schneider  i wiele innych znanych i lubianych twarzy. Zajrzyj do galerii na mojej stronie

 

Paweł Wodnicki - fotograf kobiecy w Krakowie

Jeśli to co przeczytałaś powyżej zachęciło się do współpracy kliknij tutaj i napisz do mnie lub zadzwoń. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj tekst poniżej.


Moje początki

Swoją przygodę z fotografią zacząłem pod koniec lat 90-tych jako fotoreporter, pracując głównie przy konferencjach prasowych premier filmowych. W międzyczasie zajmowałem się również grafiką, tworzeniem stron internetowych, marketingiem, DJ-owaniem, a nawet pisaniem prospektu emisyjnego. Rok spędziłem jako członek zarządu pewnej firmy informatycznej a przy okazji skończyłem również socjologię na UJ 🙂 . W końcu jednak zatęskniłem do fotografii i związanej z tym zawodem wolności i postanowiłem wrócić do niegdysiejszej pasji. Tym razem skupiłem się na szeroko rozumianej fotografii portretowej, reklamowej oraz akcie artystycznym i reportażu. No i oczywiście zapragnąłem zaistnieć jako fotograf kobiecy w Krakowie.

Nagrody i publikacje

Jestem laureatem wielu konkursów fotograficznych (więcej na ten temat tutaj) a także członkiem licznych fotograficznych społeczności i stowarzyszeń m.in. brytyjskiego Royal Photographic Society. Wykonane przeze mnie zdjęcia ukazują się regularnie w wielu znanych magazynach (m.in. „Elle”, „Pani”, „Grazia”). Swoją pasją zarażam też innych – warsztaty fotograficzne oraz warsztaty z pozowania dla modelek, prowadzę zarówno po polsku jak i po angielsku.

Kocham pracę z ludźmi

Słowo klucz w moim rozumieniu fotografii to LUDZIE. Uwielbiam nie tylko uwieczniać ludzi na fotografiach, ale też pracować z nimi na planie, poznawać ich. Nie jestem typem samotnika pstrykającego w natchnieniu w pustym studio. Najbardziej twórczo czuję się w towarzystwie sprawdzonej, profesjonalnej ekipy, kiedy plan zdjęciowy tętni życiem. Od zawsze wszelkich współpracowników traktuję z szacunkiem i kulturą, starając się wytworzyć pozytywną atmosferę. I to bez względu na to czy fotografuję gwiazdę z pierwszych stron gazet, zawodową modelkę czy amatorkę na pierwszej sesji w życiu. Z uwagi na to że prowadzę warsztaty z pozowania możesz liczyć na merytoryczne wsparcie i porady na planie. Chodzi o to by efektem naszej wspólnej pracy były piękne zdjęcia. W ich stworzeniu pomogą nam także zaufane i sprawdzone wizażystki.

Kiedy fotografuję ludzi staram się by zdjęcia podkreślały to co w każdej z fotografowanych osób jest piękne i warte pokazania. Ze zdjęć w pierwszej kolejności ma być zadowolona ich bohaterka a dopiero wtedy zadowolony jestem ja. Nie silę się na oryginalność za wszelką cenę a swoje artystyczne ego jestem gotów podporządkować zadowoleniu klientki. Wbrew powszechnym trendom staram się robić zdjęcia tak by nie wymagały potem dziesiątek godzin obróbki. I udaje mi się to ? Dlatego z reguły moi klienci nie czekają długo na zdjęcia – obojętne czy jest to portret, akt czy zdjęcie stylizowane. Ma być tak zrobione już na planie by późniejsza obróbka i retusz stanowiły tylko wisienki na torcie a nie sam tort ?

Klucz do udanej sesji – atmosfera i efektywność

Kolejne słowo klucz to ATMOSFERA. Od ponad 20 lat mojej fotograficznej kariery konsekwentnie dbam o profesjonalny wizerunek. Dlatego na sesji możesz być pewna kulturalnego traktowania i dbałości o Twój komfort. Zero dwuznacznych aluzji i erotomańskich pogawędek 😉 Za to dużo luzu, odstresowania i humoru. Oczywiście również pełna dyskrecja i dochowanie wszelkiej staranności przy sesjach aktowych.

Ostatnie słowo klucz to EFEKTYWNOŚĆ. Lata pracy i zebrane doświadczenie powodują, że pracuję bardzo sprawnie. Na planie unikam zbędnego teatru, wydłużania sesji i czasu na obróbkę tylko po to by ilością godzin poświęconą klientowi uzasadnić wyższą cenę. W moim przypadku klient płaci za doświadczenie i wiedzę, które gwarantują jakość i przekładają się na szybkość pracy. Wiele z moich najlepszych sesji portretowych (z przyczyn niezależnych) mogło trwać tylko 30-40 minut a mimo to efekt był satysfakcjonujący i dla mnie i dla modelki.

Po jednej z sesji aktorskich otrzymałem takiego SMS-a: „Jako mojego komentarza użyję cytatu agentki, która zobaczyła zdjęcia i powiedziała: „Te zdjęcia wyglądają jakbyście siedzieli w studio ze dwa dni”, a siedzieliśmy godzinę… Dzięki Paweł!”

Współpraca z gwiazdami

Mój szacunek dla ludzi, umiejętność stworzenia dobrej atmosfery i jakość pracy zaowocowały współpracą z wieloma gwiazdami. Przed moim obiektywem zagościły m.in: Marieta Żukowska, Karolina Gorczyca, Joanna Koroniewska, Izabela Scorupco, Aldona Jankowska, Justyna Kowalczyk, Maja Hirsch, Michalina Łabacz, Magdalena Turczeniewicz, Dorota Segda, Sandra Herbich, Dorota Chotecka, Ewa Bułhak, Katarzyna Glinka, Justyna Schneider  i wiele innych znanych i lubianych twarzy. Zajrzyj do galerii na mojej stronie

Wiem jak uczynić Cię gwiazdą Twojej własnej sesji – napisz i umów się na zdjęcia! Czekam – Twój fotograf kobiecy w Krakowie!